Edukacinės programos

Edukacinės programos – tai moksleiviams skirtos programos, siekiant parodyti, kad laisvalaikį galima leisti ne tik prie kompiuterio, bet ir žaidžiant realybėje smagius, aktyvius žaidimus draugų būryje, bei žaidimo metu susipažįstant su istoriniais, geografiniais ar kitais pažinimui skirtais faktais ir istorijomis.

Edukacinės programos ne muziejuje?

Dažniausiai renkantis edukacines programas galvojama apie muziejus ar kitas lankytinas vietas, kuriose daug eksponatų ir gidas pasakojantis apie įdomius faktus, kuriuos tie eksponatai įprasmina. Tačiau siekdami, kad edukacinė diena praeitų ne tik pasisėmus įdomių istorijų, tačiau ir aktyvių pramogų, siūlome Jums apsilankti pas mus lazerių erdvėje. Žaisdami draugų mūšį lazerių erdvėje ne tik šaudysitės elektroniniais šautuvais (angl. laser tag), bet ir galėsite sudalyvauti pasirinktos tematikos žaidime, kurį sudarys keletas įvairių misijų, o tarp jų sužinosite ir įdomių istorijų apie pasirinktą temą. Todėl ne tik muziejuje gali būti surengtos įspūdžių ir įdomių istorijų kupinos edukacinės programos.

Edukacinės programos – ar tai saugu?

Rinkdamiesi edukacines programas, o ypač aktyviose pramogose, mokytojai visuomet klausia – ar ši pramoga saugi? Norime nuraminti, kad tai nėra pavojingiau nei kūno kultūros pamokoje.

  • Žaidimas lazeriais skamba labai pavojingai, ypač prisimenant moksleivių pomėgį spiginti draugmas į akis koncentruoto lazeriuko spinduliu. Mūsų pramoga paremta infraraudonųjų spindulių principu ir tokių lazerių šviesų mes nenaudojame, todėl nekyla grėsmė akių žalojimui. Žaidimas lazeriais lazerių erdvėje „Ka-ringas” vyksta nematomais ir nejautriais akiai infraraudonaisiais spinduliais.
  • Žaidimo aikštelė suformuota taip, kad kiek įmanoma minimizuoti galimybę pavojingai judėti joje. Žaidimo metu griežtai draudžiama šokinėti per dekoracijas, beprtiškai bėgioti, kaišioti ginklus iš nematomų zonų, kad nesužeisti savęs ir draugų. Detalesnė informacija apie saugumo reikalavimus apteikiama instruktažo metu prieš programą, o žaidimo organizatorius visos programos metu būna žaidimo aikštelėje ir matydamas bet kokį bandymą pavojingai žaisti, nusižengti saugumo taisyklėms sudrausmina žaidėjus arba išjungia žaidėjo ginklą nuotoliniu būdu ir pašalina iš aikštelės, kad nekeltų grėsmės savo draugams.
  • Siekiant apsaugoti žaidėjus nuo galimos susidūrimo rizikos padarinių, visi žaidėjai gauna šalmus. Net ir susidūrus dviems žaidėjams, juos apsaugo šalmai, sugersiantys galimai patiriamą smūgį.
  • Žaidimo aikštelėje visuomet leidžiama dalyvauti ir mokytojams drauge su moksleiviais arba stebėti drauge žaidimą su organizatoriumi siekiant užtikrinti maksimalų saugumą ir drausmę.

Edukacinės programos saugumas yra neatsiejama edukacinės programos dalis.

Edukacinės programos temos

Galime pasiūlyti žemiau išvardintas edukacines programas:

    • Knygnešiai ir žandarai – apie unikalų Lietuvos periodą – knygnešystę. Šios programos metu gausite knygnešio laišką, gaudysime žandarus, ieškosime pamestos knygos, bandysime pabėgti iš pabėgimų kambario ir prisiminsime, kas draudė lietuvišką spaudą ir kaip šio draudimo bandė išvengti knygnešiai.
    • Partizanai. Edukacinė programa supažindinanti apie lietuvių siekį išlikti laisvais, tikėjimą sulaukti pagalbos ir išsaugoti savo šalies nepriklausomybę.

Edukacinės programos didelėms grupėms

Edukacinės programos vykdomos didesnėms nei 14 žmonių grupėms (pvz. visai klasei ar dviems klasėms). Edukacinės programos Knygnešiai ir žandarai vyksta kartu su pabėgimų kambariais DP-60, todėl kol viena dalis kolektyvo žaidžia lazerių erdvėje, kita dalis bando rasti išėjimus DP60 pabėgimo kambariuose. Esant dar diesnėms grupėms nei 28 dalyviai, galime pasiūlyti susirungti Vilko kartodromo trasoje lenktyniaujant kartingais, taip sudarant tris grupes ir keliaujant per tris pramogas (kartodrome edukacijos tematika neįtraukiama – tai tiesiog laikas skirtas Jums pramogauti).

Edukacinių programų kainos

Edukacinės programos Lazerių erdvėje kaina – 8 eur/asmeniui.

Edukacinės progrmos Lazerių erdvėje ir pabėgimo kambariuose DP60 kaina – 13 eur/asm

Dėmesio! Edukacinės programos Knygnešiai ir žandarai apmokėjimui  (lazerių erdvėje) galite pasinaudoti Kultūros pasu.